Povinné zmluvné poistenie bez návštevy pobočky

Bez straty času nájdete najlacnejšie PZP

Všimli ste si vo vašich dokladoch od vozidla, že sa vám pomaličky končí doba vášho poistenia? Alebo sa už skončila? Na tejto stránke vám poradíme, ako si vybrať to správne poistenie. A to bez toho, aby ste stratili húfu vášho drahocenného času. Ten môžete tráviť aj efektívnejšie a príjemnejšie než chodením po rôznych poisťovniach.

Nemusíte byť skúsený platiteľ povinného zmluvného poistenia, aby ste vedeli, že ho vyjadrujú aj názvy zákonné poistenie či zákonný poistka. Povinnosťou každého majiteľa vozidla, či už motorového (motocykel, automobil) alebo nemotorového s evidenčnou značkou (prípojné vozidlo), je toto PZP si zabezpečiť. Prípadne si spraviť jeho overenie platnosti. Kliknite tu pre viac informácii na Uzavripzp. V opačnom prípade môžete na to doplatiť po finančnej stránke. Pokuty za neuzavreté poistenie, ktoré vám môžu udeliť členovia policajnej hliadky sa môžu pohybovať až v stovkách eur. To v niektorých prípadoch môže prekročiť výšku ročného povinného zmluvného poistenia. Ak by ste nemali šťastný deň a „podarilo“ by sa vám zapríčiniť dopravnú nehodu, vaša finančná ujma by bola ešte väčšia. Okrem toho, že by ste museli zaplatiť škodu spôsobenú sebe a iným vozidlám, museli by ste zaplatiť aj pokutu za nerešpektovanie zákona. Tá sa v tomto konkrétnom prípade môže vyšplhať aj na niekoľko miliónov eur. Takže to neberte na ľahkú váhu.

Porovnanie online vám ukáže to najlacnejšie poistenie!

Hľadáte najlacnejšie pzp? Určite nie ste jediný. Ak sa bavíme o platových podmienkach väčšiny Slovákov, súčasná situácia nie je vôbec ružová. Dokonca v niektorých prípadoch je až na zaplakanie. Preto môže väčšine z nás robiť problém zaplatiť za poistenie auta niekoľko stoviek eur, zatiaľ čo by sme ho mohli uzavrieť za niekoľko desiatok eur. Ako teda zistiť, ktorá poisťovňa ponúka najlacnejšie povinné zmluvné poistenie? Ponúkané možnosti sú dve. Prvou je, že si osobne pochodíte každú a jednu pobočku alebo využijete porovnanie online.

Osobné stretnutia sú skôr pre staršie generácie, ktoré sú voči internetu veľmi skeptickí. Ak patríte ku skeptikom, povedzte si dosť. Dajte šancu technológiám, pretože porovnanie povinného zmluvného poistenia online ušetrí nielen hodiny, ale aj dni vášho času. Na to, aby ste zistili, ktorá poisťovňa vám poskytuje najlacnejšie ponuky, nestačí, aby ste prešli dve či tri poisťovne. Jednotlivé ponuky sa môžu odlišovať, ale práve tie, ktoré ste si vybrali, nemusia byť tie najlacnejšie. Tak musíte ísť do ďalších dverí a zisťovať ďalšie informácie.

Zatiaľ čo porovnanie zákonnej poistky online vám po vypísaní údajov vo formulári ukáže mnoho ponúk, ktoré sú dostupné pre vaše vozidlo. Takisto vám vypočíta aj cenové ohodnotenie, takže budete hneď vedieť, na čom ste. Jedno bude určite to najlacnejšie. A prídete aj na to, že možno ten poskytovateľ, ktorý vám na osobnom stretnutí tvrdil, že práve to jeho je najlacnejšie a najvýhodnejšie sa vlastne od toho skutočne najlacnejšieho odlišuje o niekoľko stovák eur.

Vyberte si správny porovnávač cien povinného zmluvného poisteniaU koho nájsť objektívne ponuky?

Každý vám bude tvrdiť, že je najlepší a objektívny. No objektívne vám porovnanie urobí povinné zmluvné poistenie online, ktoré je nezainteresované. Jeho jediným cieľom je pomôcť tým, ktorí hľadajú či už najlacnejšie alebo podľa iných špeciálnych kritérií, ktoré im táto stránka určite ponúkne. Nebude vám hovoriť, ktorá ponuka je najlepšia. Na základe jednotlivých výsledkov, ktoré vám stránka vypočíta, sa môžete sami rozhodnúť, ktorá ponuka vám vyhovuje najviac. Na rozhodovanie si môžete nechať toľko času, koľko potrebujete. Nikto vás nebude náhliť, že daná „výhodná“ ponuka o chvíľu skončí. Keď budete rozhodnutý pre konkrétny produkt, môžete oňho priamo na danej stránke vo výsledku porovnania online požiadať. Aké údaje je potrebné do formulára o výpočet ceny na tejto stránke zadať?

Údaje o vozidle

Na výpočet ceny je potrebné zadať údaje o vozidle, ako aj údaje o žiadateľovi resp. o majiteľovi daného vozidla. V prvom rade si môžete vybrať typ vozidla, ktoré chcete poistiť:

 • automobil do 3,5 tony,
 • motocykel,
 • prípojné vozidlo
 • alebo dodávku do 3,5 tony.

Ďalej je potrebné vybrať okres, kde sa vozidlo nachádza, účel jeho využitia a ďalšie údaje, ktoré nájdete aj v technickom preukaze vozidla:

 • značka, model a rok výroby vozidla,
 • objem a výkon motora,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • typ paliva,
 • ako aj to, koľko kilometrov za rok vozidla približne najazdí.

Osobné údaje

Do formulára je potrebné zadať aj údaje o vás, a to:

 • dátum narodenia
 • dátum získania vodičského oprávnenia,
 • sériové číslo oprávnenia,
 • PSČ a mesto, kde bývate,
 • či ste niekedy spôsobili nehodu, ako dlho ste odvtedy bez nehody…

Takisto môžu cenu u niektorých poskytovateľov ovplyvniť aj nasledujúce fakty:

 • účet v OTP banke,
 • dieťa do 15 rokov,
 • platenie iného typu poistenia,
 • či je v súčasnosti vaše vozidlo už niekde poistené,
 • ako aj to, odkedy chcete, aby vám daná poistka na auto začala platiť.

Ak ste si po výpočte ceny povinného zmluvného poistenia vybrali z porovnania jednotlivých ponúk, stačí ak na danú ponuku kliknete. Na mailovú adresu vám bude sprostredkovateľom odoslaných niekoľko dokumentov (zelená karta, návrh zmluvy, podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného). Treba podotknúť, že táto zelená karta je platná len 30 dní, teda do tejto doby treba zaplatiť poistné. Ak ho nezaplatíte, poistenie, ktoré ste uzatvorili vám zaniká. Naopak, ak zaplatíte, daná poisťovňa vám na vašu poštovú adresu zašle originál zelenú kartu, s ktorou môžete cestovať aj za hranicami Slovenska. Tieto doklady treba mať VŽDY pri sebe, ak používate vaše vozidlo a ak vás zastaví hliadka Policajného zboru. Ináč vám hrozia pokuty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *