Porovnanie ceny za zákonnú poistku

Nemínajte zbytočne peniaze na poistke

Zákonná poistka je typ poistenia, ktoré sa uzatvára nielen na auto, ale aj na motocykel, prípojné vozidlo či na iný typ vozidla. Vo všeobecnosti ide o motorové aj nemotorové vozidlá, ktoré sú označené evidenčným číslom. Ale aj o niektoré špeciálne vozidlá bez evidenčného čísla. Keďže je stanovená zákonom, je povinná pre všetkých občanov, ktorí vlastnia hocaký typ vozidla, ktoré treba povinne poistiť. Synonymami sú povinné zmluvné poistenie či zákonné poistenie. Takže pri hľadaní toho poistenia pzp, ktoré vám najviac vyhovuje, sa sústreďte aj na tieto pojmy. Viete však, kde nájsť tú najlacnejšiu?

Skúste to online

Ako ste si mohli domyslieť, jedine online vám prezradí, ktorý poskytovateľ vám poskytne tú najlacnejšiu, najvýhodnejšiu a najrýchlejšiu poistku. Máte o tom pochybnosti? Prípadne by ste chceli nejaké podrobnosti o tom, prečo si zvoliť práve online spôsob požiadania o zákonnú poistku.

Najlacnejšia – kde a ako?

Je vaším cieľom najlacnejšie PZP? Tak určite ju nájdete online. Pretože jedine porovnanie ceny za zákonnú poistku vám ukáže, ktorý poskytovateľ vám sprostredkuje tú najvýhodnejšiu ponuku. Ak by ste sa rozhodli pre osobné stretnutia, a teda zisťovať jednotlivé cenové ponuky jednotlivých poisťovniach zoči-voči, je možné, že každý by vám tvrdil, že práve tá jeho poistka na auto je tá najlepšia, najlacnejšia a najvýhodnejšia. To by vás stavalo do veľmi nepríjemnej situácie. Každý by na vás robil nepriamy, v horšom prípade priamy nátlak a vy by ste nevedeli, pre koho sa rozhodnúť. Prípadne aj ako spraviť prepis vozidla v okrese – https://www.uzavripzp.sk/prepis-auta-v-okrese/. Prípadne si to pozrite na stránke Ministerstva.

Porovnania ceny online vám objektívne povedia, ktorá poisťovňa by vám vyhovovala. A to na základe výpočtov vygenerovaných z údajov, ktoré je potrebné zadať do formulára na stránke. Zistíte, že jednotlivé poistenia sa môžu líšiť až v stovkách eur! Výsledky sú objektívne, nikto vás nebude ovplyvňovať, takže sa môžete rozhodnúť na základe vlastného uváženia. Na rozhodnutie si môžete dopriať toľko času, koľko potrebujete. Samozrejme, dokiaľ vaše vozidlo nebude mať uzatvorenú zákonnú poistku, tak by ste ho pre vaše dobro používať nemali. Neváhajte a vyskúšajte bez záväzku túto pomôcku na výpočet ceny. Tá vám bez podmienok a poplatkov ukáže, ktorá je tá najlacnejšia.

Aké údaje je potrebné do formulára zadať?

V prvom rade sú potrebné údaje o vozidle, ktoré nájdete aj v technickom preukaze vozidla a ide napríklad o tieto:

 • objem a výkon motora,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • značka a model vozidla,
 • rok jeho výroby,
 • typ paliva…

V druhom rade je pre výpočet ceny PZP dôležitá aj osoba vlastníka vozidla, konkrétne tieto informácie:

 • spôsobené nehodové udalosti,
 • stav bez škody,
 • účet v OTP banke,
 • dieťa do 15 rokov,
 • platenie iného typu poistenia…

Cez internet to je lacnejšieNajrýchlejšia

Ak hľadáte najrýchlejší spôsob získania povinného zmluvného poistenia, tak opäť víťazí online žiadosť. Na porovnania ceny za zákonnú poistku potrebujete vypísať online formulár, ktorého vypísanie netrvá viac ako 10 minút. Odošlete vaše informácie a do niekoľkých sekúnd máte výsledky rôznych poisťovní. Tie obsahujú výpočty ceny poistenia na vozidlo, ktoré ste do formulára uviedli. Všetky výsledky, vrátane žiadosti máte na jednom mieste do maximálne 20 minút. Koľko času by vám asi trvalo, keby ste chceli pochodiť všetky tieto poisťovne osobne a osobne by ste zisťovali jednotlivé ceny? Určite by ste to za jeden deň nestihli. Pričom si započítajte čas za prechod od pobočky k pobočke, od domu k pobočke, sedenie a čakanie na pohovor s pracovníkom. Celkovo je toho dosť. Namiesto niekoľkých premárnených, lepšie trávených dní, si zvoľte zákonnú poistku online, ktorá vám urobí objektívne výpočty jednotlivých typov poistenia.

To najlepšie pre auto

Ako sme povedali, tento typ poistenia sa nevzťahuje len na auto, ale aj na iné prostriedky. Dôraz sa však kladie na auto práve preto, že má najviac používateľov. Zároveň naňho ponúkaných viac špeciálnych cenových ponúk a iných výhod. Na druhej strane, najviac pokút z celkového počtu nerešpektovaného poistenia je práve za auto. Preto lebo majitelia vozidla si vo väčšine prípadov nedávajú pozor na to, kedy im zákonná poistka na auto končí.

Stretnutie s policajnou hliadkou

Vypršala vám jej platnosť? Prípadne ste si túto poistku doposiaľ vôbec neuzatvorili a zastaví vás policajná hliadka? Tak buďte pripravený na to, že si budete musieť ísť z bankomatu vybrať nemalú sumu na zaplatenie pokuty. V prípade, že ste si reálne nevšimli, že vám platnosť skončila a presvedčíte o tom aj členov Policajného zboru, môžete obísť z nižšou pokutou.

Ak vám však neuveria, prípadne jazdíte s vozidlom, ktoré doposiaľ zákonnú poistku nemalo, počítajte s niekoľko sto eurovou pokutou. Čo je suma vyššia, ako by ste zaplatili za ročné poistné. Čo by bolo v prípade, že by ste spôsobili s nepoisteným vozidlom dopravnú nehodu? Takúto situáciu neželáme zažiť nikomu, pretože z takejto ujmy sa daná osoba spamätá veľmi ťažko. Okrem toho, že bude potrebné zaplatiť z vlastného vrecka škodu každému vozidlu, ktoré bolo nepoisteným vozidlom poškodené, sa takýto počin pokutuje aj v miliónových rozmeroch. Takže pekne si radšej odsledujte a ustrážte dátum konca vášho poistenia.

Poistiť vaše vozidlo môžete už aj hneď teraz, na vyššie zmienenej stránke, na ktorú sme vám poskytli hypertextové pripojenie. Do niekoľkých minút od odoslania žiadosti vám bude na mailovú adresu odoslaná zelená karta. To znamená, že ste si zákonnú poistku uzatvorili a v tom prípade vás policajná hliadka nemôže pokutovať za nerešpektovanie tohto poistenia. Dokonca, ak si ju uzatvoríte online, stačí, ak ju zaplatíte do 30 dní. Ak dobu nebudete rešpektovať, poistenie vám automaticky zanikne. Ak zaplatíte, v najbližších dňoch môžete vo vašej poštovej schránke očakávať originál zelenú kartu, ktorá vás oprávňuje aj na legálne jazdy v zahraničí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *