Pôžičky online si zaľúbi každý…

Pôžičky online sú úplne jednoduché na vybaveniePôžičky online sú jedny z najvyužívanejších spôsobov požiadania. Prečo? Pretože žiadatelia si plne uvedomujú, že tento spôsob patrí k jednej z najlepších a najrýchlejších metód. Najlepšia je preto, lebo nepotrebujete už nikam chodiť, s nikým si dohadovať osobné stretnutia (závisí to od výšky požičanej sumy, ako aj od toho, od koho vám bude online pôžička najviac vyhovovať). Preto zachovávajú aj vašu anonymitu. Týka sa to hlavne menších čiastok, ku ktorým dokonca nemusíte dokladovať ani občiansky preukaz, ani dokladovať príjem, ani ničím ručiť. Samozrejme, sú to hlavne nebankové online úvery, pri ktorých platia tieto podmienky. Jedinou „nevýhodou“ je, že na to, aby mohli byť vaše, potrebujete prístup na internet. V dnešnej dobe má už internet skoro každý, preto sa táto nevýhoda týka len veľmi úzkeho okruhu ľudí.

Vo všeobecnosti teda môžete požiadať o bankové a nebankové pôžičky online. Aký je medzi nimi rozdiel? Pri bankových musíte tak či tak navštíviť pobočku banky. Nebankové vás nielenže nebudú nútiť dôjsť na ich pobočku (faktom je, že veľmi málo nebankoviek pobočku má), ale dokonca budú ochotní poslať za vami ich pracovníka, aby ste sa nemuseli od vášho domova vzdialiť. Stretnutie s pracovníkmi sa dohoduje len v prípade Providentu alebo ak žiadate o vysokú sumu. Za iných okolností stačí pri vyšších sumách najpr. zaslať len prefotený občiansky preukaz, prípadne iné potvrdenia, ktoré od vás bude sprostredkovať požadovať, aby vaša žiadosť prebehla bez komplikácií.

Ak sa neviete rozhodnúť, či sa rozhodnúť pre bankové alebo nebankové, tak stránka poskytuje pôžičky online od oboch sprostredkovateľov. Dopodrobna a objektívne si môžete prečítať výhody a nevýhody jednotlivých poskytovateľov.

Požičať si môžete rôzne sumy, presne podľa toho koľko potrebujeteSuma, ktorú vám sprostredkuje

Poskytujú vám širokú škálu produktov a skutočne vysoké sumy. Sami sa môžete rozhodnúť či si zvolíte bankového alebo nebankového sprostredkovateľa. Najvyššia online pôžička sa zaraďuje medzi nebankové, a dokáže vám poskytnúť až 100 000 eur! Bankové vám týmto spôsobom ponúkajú nižšie sumy, ale ako sme sa už vyššie zmienili, vždy si to vyžaduje návštevu pobočky danej spoločnosti. Podľa toho akú sumu potrebujete a ako rýchlo ju potrebujete, delíme online pôžičky vo všeobecnosti na tieto typy:

a, ihneď

Pôžičky ihneď online sú najdostupnejšie. To znamená, že sú schválené skoro každému žiadateľovi a ich doručenie je spomedzi všetkých pôžičiek najrýchlejšie. Dokážu svojim klientom sprostredkovať až 500 eur. Hľadáte najrýchlejšie úvery? Pôžičky online ihneď na účet zatiaľ nikto netromfol. Pretože vám dokážu do 10 minút na účet odoslať až do 350 eur! Ak by ste si náhodou vybrali odoslanie peňazí šekom, počítajte so 4 dňami. Vybavovanie nie je nič namáhavé. Podľa toho od koho žiadate, potrebujete spĺňať len 2 podmienky: byť plnoletý a vedieť, že požičanú sumu včas splatíte. Okrem toho sú aj typy bez registra, bez dokladovania príjmu ako aj pôžičky pre nezamestnaných. Sú výhradne nebankové.

b, rýchle

Rýchle pôžičky online poskytnú svojim žiadateľom vyššiu sumu, ale za cenu toho, že už bude mať prísnejšie podmienky, ako aj čakacia doba bude o čosi dlhšie. V čakacej dobe to však nie sú zásadné rozdiely, keďže doručenie môže trvať približne týždeň. Vyhodnotenie žiadosti závisí od situácie žiadateľa. Maximálne trvá niekoľko dní. Dokážu vám však poskytnúť až do 6 000 eur, pričom môžete očakávať, že bude potrebné dokladovanie príjmu. Majú bankových aj nebankových sprostredkovateľov. Rýchlejšie sa však ku nim dostanete práve cez nebankových.

c, klasické

Ak by ste chceli žiadať o klasické úvery cez internet bankové inštitúcie, budete obmedzení do sumy približne 60 000 eur, ale opäť je potrebné navštíviť pobočku banky. Klasické nebankové vám ponúkajú až 100 000 eur! Je pochopiteľné, že pri takýchto sumách budete musieť dodávať viacero potvrdení, poprípade ručiť nejakou nehnuteľnosťou.

Táto problematika je centrálnou témou tohto článku v Pravde.

Splatnosť pôžičiek je rôzna, od týždňov až po rokyDoba splatnosti

Online pôžičky môžeme rozpoznať aj podľa toho, akú majú dobu splatnosti. Vo všeobecnosti hovoríme o krátkodobých a dlhodobých. Krátkodobé majú kratšiu dobu splatnosti, pohybuje sa od niekoľkých dní až mesiacov a zaraďujeme medzi ne úvery s označením „ihneď“ a „rýchle“. Medzi dlhodobé zaraďujeme klasické s dobou splatnosti presahujúcu niekoľko rokov.

a,  ihneď

Majú dobu splatnosti od 5 do 30 dní so spoločnosťami Ferratum a Pôžičkomat. Predĺženie doby splatnosti sa v tomto prípade spoplatňuje, pokiaľ si poskytovateľ neurčí ináč.

b, rýchle

Rýchle pôžičky online majú splatnú dobu dlhšiu. Presahuje niekoľko týždňov. Ich maximum je však 84 mesiacov. Pri dobe splatnosti, ktorá presahuje rok, máte väčšinou možnosť bezplatného odkladu jednej alebo viacerých splátok. Opäť to závisí od toho, ako si to určí poskytovateľ.

c, klasické cez internet

Najvyššie úvery majú pri nebankových spoločnostiach splatnosť maximálne 30 rokov. Pri bankových to môže byť v niektorých prípadoch aj viac. Poskytovatelia takisto ponúkajú bezplatné odklady niekoľkých splátok.

Úroky sú veľmi dôležité, detailne si ich prezrite pred poslaním požiadavky o pôžičkuÚroková sadzba

Úroková sadzba jednotlivých typov pôžičiek závisí od sumy, ktorú si požičiate ako aj od toho, od koho si požičiate. Jednotlivé približné sadzby nižšie.

a, ihneď

Úroková sadzba pôžičky ihneď online sa pohybuje okolo 20-25%, ale spoločnosť Ferratum a Pôžičkomat ponúkajú svojim prvým zákazníkom úplnú redukciu úroku. To znamená, že splatíte len toľko, čo ste si požičali.

b, rýchle

Majú úrokovú sadzbu podobnú ako pôžičky ihneď online. Pritom nezáleží na tom, či žiadate o bankové alebo nebankové spoločnosti. Dokonca nie je nič nové, že sa s výhodnejšími akciami môžete stretnúť práve pri nebankových.

c, klasické cez internet

Klasické pôžičky cez internet majú najnižšiu úrokovú sadzbu, ale v prepočte „preplatíte“ oveľa viac, než by to bolo v predchádzajúcich dvoch prípadoch. Väčšinou sú to práve bankové, ktoré majú výhodnejší úrok (pod 10%), ale na trhu sa objavila veľká nebanková konkurencia, ktorá svoje úroky znižuje a podliezla už aj povestných bankových 10%. Ináč sa pri nebankových môžete stretnúť s vyššími číslami.

V rámci klasických úverov by sme sa chceli zmieniť aj o RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), čo je číslo vyjadrené v percentách (podobne ako úrok), ale býva o niečo vyššie, pretože zahŕňa úrok a všetky iné poplatky s danou pôžičkou spojené. Preto sa pri výbere vhodného úveru online VŽDY sústreďte aj na toto číslo, ktoré môže presahovať aj niekoľko násobok úroku a vtedy už prídete na to, že daná pôžička online skutočne nie je výhodná.

Špeciálne pôžičky majú presné kritéria, podľa čoho ich takto označujemeŠpeciálne nebankové úvery

Tieto typy, ktoré si spomenieme nižšie zoženiete jedine u nebankových subjektov. Výnimkou by bolo, ak by ste o peniaze poprosili súkromníka.

Bez registra

Pôžičky bez registra online sú určené tým žiadateľom, ktorí už niekedy o peniaze žiadali, bola im schválená, ale nesplácali ju včas alebo aj vôbec. To zapríčinilo, že sa takéto osoby dostali do registra dlžníkov, ktorý slúži ako varovanie pre sprostredkovateľov pôžičiek, aby si na vás dávali pozor a v drvivej väčšine prípadov to naozaj funguje ( na 100% pri bankových). Nebankové spoločnosti vám financie poskytnú, aj keby by ste mali zápis.

Bez dokladovania príjmu online

Pôžička bez dokladovania príjmu online je opäť produkt poskytovaný výhradne nebankovými inštitúciami, keďže všetky bankovky od vás dokladovania rôzneho typu budú požadovať! Teda ak máte nízky plat, ale peniaze potrebujete, úver bez dokladovania príjmu online vás o nádej na získanie peňazí neoberie, ba čo viac, dokonca ich vám aj poskytne!

Pre nezamestnaných online

Poskytla by nejaká banka úver nezamestnaným? Nie a to už len z toho dôvodu, že pri každej bankovej žiadosti musíte dokladovať príjem. Nebankové pôžička pre nezamestnaných online otvára vrátka nielen nezamestnaným, ale aj dôchodcom, ženám na materskej, či študentom.

2 odpovede na „Pôžičky online si zaľúbi každý…“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *